کفپوش اپوکسی

تاریخ انتشار:فروردین ۲۰, ۱۳۹۷

کفپوش اپوکسی

رزین اپوکسی در صنایع و علوم مختلف دارای کاربرد های بسیار فراوانی بوده و می توان گفت در اغلب صنایع نوعی از این رزین
ها مورد استفاده می باشد. اما شاید بتوان گفت که معروف ترین کاربرد های اپوکسی در استفاده از آن به عنوان کف پوش بوده و شنیدن نام اپوکسی کلمه ی کفپوش را برای ما تداعی می کند.
کفپوش اپوکسی چیست ؟
کف پوش اپوکسی متشکل از رزینی است که با ماده ی سخت کننده ای به نام هاردنرترکیب شده و پس از پخش شدن روی کف لایه ای بسیار نازک با مقاومت بسیار بالا را ایجاد می نماید.کف پوش اپوکسی به دلیل ویژگی ها و خواص گسترده ی خود از دیرباز به عنوان یکی از مهمترین کفپوش ها در صنایع مورد استفاده قرار می گرفته و در سالهای اخیر نیز به عنوان کفپوش دکوراتیو به رقیبی تازه برای کف پوش های مسکونی و اداری بدل گردیده است.

کف پوش اپوکسی چه ویژگی هایی دارد ؟
همان طور که گفته شد اپوکسی دارای انواع بسیار گوناگونی بوده که این امر باعث به وجود آمدن ویژگی های بسیار متنوع در کفپوش های اپوکسی می گردد. بعضی از این ویژگی ها عمومی بوده و در تمام پوشش های اپوکسی قابل انتظار است و بعضی دیگر مربوط به نوع خاصی از اپوکسی می باشد. از بارزترین ویژگی های عمومی کف پوش اپوکسی می توان به ضخامت و وزن بسیار پایین این کف پوش اشاره کرد. کفپوش اپوکسی معمولا ضخامتی در حدود سه میلیمترداشته و وزنی در حدود چهارکیلو گرم در متر مربع را دارا می باشد. این ویژگی باعث می شود در مواردی که فاکتور ضخامت و وزن در پروژه ای معیار تعین کننده باشد کفپوش اپوکسی به تنها انتخاب ممکن بدل گردد.از ویژگی های عمومی دیگر کف پوش اپوکسی می توان تنوع نامحدود در رنگ، خواص آنتی باکتری ، مقاومت در برابر حرارت ، مقاومت در برابر اسید های رقیق ، نفوذ ناپذیری در برابر آب، مقاومت فشاری بسیار بالا ، یکپارچگی کفپوش ، امکان اجرا روی تمام بستر ها و … را نام برد.
علاوه بر این ویژگی ها ، مشخصات ظاهری و زیبایی کفپوش اپوکسی نیز در بسیاری از موارد باعث می شود که حتی با صرف نظر از ویژگی های فنی یاد شده ،این کفپوش همچنان به عنوان یک کفپوش ایده آل مورد استفاده قرار گیرد. در سال های اخیر ویژگی های ظاهری کفپوش اپوکسی باعث شده که علاوه بر استفاده از آن در صنایع و کاربری های بهداشتی به عنوان یک پوشش صنعتی ، به عنوان یک کفپوش دکوراتیو نیز مورد استفاده قرار گرفته و به کف پوشی برای مصارف مسکونی و اداری نیز تبدیل شود.تنوع نامحدود در ایجاد رنگ و طرح ،همچنین یکپارچگی در اجرا و نفوذ ناپذیری در برابر آب که باعث ایجاد یک عایق رطوبتی و کاملا قابل شست و شو می شود این کفپوش را از دیگر رقبای خود مانند پارکت ، سرامیک و… متمایز می کند. البته در این زمینه لازم به ذکر است که این کفپوش در مقایسه با پوشش هایی چون سنگ و سرامیک دارای خش پذیری بیشتری بوده و لذا برای اصلاح این ضعف باید از تدابیر فنی استفاده نمود.

اجرای کف پوش اپوکسی

اجرای کفپوش اپوکسی

اجرای کفپوش اپوکسی آذین پوشش مانا آماده ارائه مشاوره و خدمات به سرتاسر کشور عزیزمان است

اجرای کفپوش اپوکسیآذین پوشش مانا آماده ارائه پروژه با قیمت رقابتی و با قیمت مناسب می باشد.

پست های مرتبط