قیمت کفپوش اپوکسی

قیمت کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی یکی از پرکاربرد ترین نوع پوشش های کف در صنایع مختلف بوده که امروزه به دلیل ویژگی های منحصر به فرد خود ،در کاربری های غیر صنعتی نیز مورد توجه قرار گرفته است.
از آنجا که فاکتور قیمت در تصمیم گیری های یک پروژه برای انتخاب نوع متریال مصرفی بسیار تاثیر گذار می باشد. در این مقاله سعی در توضیح خلاصه ای از چگونگی قیمت گذاری کفپوش اپوکسی خواهیم نمود.

قیمت کفپوش اپوکسی

قیمت کفپوش اپوکسی

نحوه قیمت گذاری کف پوش اپوکسی

قبل از هر چیز لازم به ذکر است که قیمت کفپوش اپوکسی شامل قیمت مواد مصرفی و اجرا خواهد بود و معمولا تعیین قیمت به طور مجزا برای این نوع کفپوش کاری غیر اصولی می باشد. به عبارت بهتر قیمت کف پوش اپوکسی به طور استاندارد باید تامین مواد ، زیرسازی رزین و اجرای کامل کفپوش را شامل گردد.
این سه عامل در قیمت گذاری کفپوش اپوکسی هرکدام به بخش های دیگری تقسیم خواهند شد که هر یک از این بخش ها در تعیین قیمت کفپوش اپوکسی تاثیر گذار خواهد بود.
علاوه بر این موارد ، کاربری و شرایط استفاده و مقاومت مورد نظر از کفپوش نیز از عواملی خواهند بود که در تعیین قیمت کفپوش اپوکسی بسیار موثر می باشند.
حال به طور خلاصه هر یک از موارد اشاره شده را شرح خواهیم داد.
در زمان تعیین قیمت کفپوش اپوکسی مهمترین فاکتور ، نوع کاربری بوده و با توجه به کاربری کفپوش ، نوع مواد و چگونگی اجرای آن مشخص می گردد. کف پوش اپوکسی دارای دایره ی بسیار گسترده ای از رزین ها بوده که هر یک با فرمول شیمیایی و ساختار و ترکیبات منحصر به فرد خود مناسب یک نوع کاربری می باشد.
در مورد این تنوع متریال ، برای مثال می توان از اپوکسی های آنتی باکتریال ، اپوکسی های حرارتی ، اپوکسی های ضد الکتریسیته ساکن ( الکترو استاتیک یا آنتی استاتیک )،انواع اپوکسی دکوراتیو ، اپوکسی کاور بتن جهت جلوگیری از سایش و ایجاد گرد و غبار ( آنتی داست )،اپوکسی با ویژگی های آب بند ( واتر پروف ) و…. نام برد. هر یک از این مواد دارای قیمت خاص خود بوده و در قیمت کفپوش اپوکسی تاثیر گذار می باشند. از نظر قیمت کفپوش اپوکسی کاور برای جلوگیری از گرد و غبار ارزانترین و کفپوش های ضد الکتریسیته ساکن و نوعی از کفپوش اپوکسی دکوراتیو گران ترین محصولات این خانواده محسوب می گردند.

بستر کفپوش اپوکسی

فاکتور بعدی در تعیین قیمت کف پوش اپوکسی بستری است که کف پوش باید روی آن اعمال شود. بستر کفپوش اپوکسی باید از مواد صلب و سخت و همچنین مسطح و با کمترین اعوجاج باشد.بستر های غیر صلب مانند بستر های لاستیکی، قیری یا موزاییک های لق شده و یا بستر هایی با ناهمواری های غیر قابل اصلاح مناسب کفپوش اپوکسی نمی باشد.اما ترک ها و حفره های موجود در بستر قابل اصلاح بوده و در صورت ازدیاد این موضوع ممکن است در قیمت کفپوش اپوکسی تاثیر گذار باشد.

میزان کیفیت متریال مصرفی کف پوش اپوکسی

فاکتور بعدی در تعیین قیمت کف پوش اپوکسی میزان کیفیت متریال مصرفی می باشد. معمولا برند های مختلف و یا کشور تولید کننده مواد اپوکسی تاثیر زیادی در تعیین کیفیت نداشته و می توان گفت تولیدات تمام شرکت ها و برند ها از کیفیت و قیمت مشابه ای برخوردار می باشد اما در این میان افزودن مواد حجم دهنده جهت کاهش قیمت مواد اپوکسی باعث افت شدید کیفیت خواهد بود. پس نوع برند و یا کشور سازنده مواد اپوکسی فاکتور مناسبی برای تعین کیفیت کفپوش اپوکسی نخواهد بود. در این مورد تنها راه جهت کسب اطمینان ، انتخاب پیمانکار متعهد و اخلاق مدار می باشد. کسی که برای افزایش حاشیه سود خود کیفیت مواد را دستخوش تغییرات نگرداند.

ضخامت کف پوش اپوکسی

فاکتور بعدی در تعین قیمت کفپوش اپوکسی ضخامت کف پوش اپوکسی بوده که پیمانکاران بسیار روی این مساله مانور می دهند . اما می توان گفت در واقع این یک فریب بازاریابی بوده و در عمل کفپوش های اپوکسی دارای ضخامت های یکسان و زیر چهار میلیمتر می باشند و نکته مهم چگونگی پر شدن این ضخامت و نوع مواد مصرفی خواهد بود.

چگونگی اجرای کفپوش اپوکسی

آخرین فاکتور در تعین قیمت کفپوش اپوکسی نیز چگونگی اجرای آن بوده که می تواند ده الی پنجاه درصد از قیمت کل کفپوش اپوکسی را به خود اختصاص دهد.این درصد بستگی به متراژ سطح مورد نظر و نوع مواد و کاربری آن خواهد داشت.
تعین دقیق قیمت کفپوش اپوکسی پروسه ای کاملا کارشناسی بوده و دانش فنی و تجربی بسیاری را طلب می نماید. این کف پوش ها با با قیمت های امروز با توجه به نوع کاربری و متراژ می توانند از متری ۲۰٫۰۰۰ تومان تا ۵۰۰٫۰۰۰ هزار تومان را شامل گردند. لذا برای تعیین قیمت کفپوش اپوکسی مورد نیاز برای هر نوع پروژه مهمترین کار انتخاب یک مشاور امین با دانش فنی کافی در این زمینه خواهد بود.

پست های مرتبط