قیمت کفپوش اپوکسی سال جدید

خانه » اپوکسی » قیمت کفپوش اپوکسی سال جدید
دسته بندی : اپوکسی, مقالات

قیمت کفپوش اپوکسی در سال ۱۴۰۳ چقدر است؟ و چگونه محاسبه می شود؟

قیمت های درج شده در این بخش در  ابتدای اردیبهشت ۱۴۰۳ بروزرسانی شده است و تا پایان نیمه ی اول سال جاری معتبر خواهد بود.
تماس جهت مشاوره های تخصصی رایگان همه روزه ۹ الی ۲۳

قیمت کفپوش اپوکسی و هزینه ی تمام شده ی یک کفپوش استاندارد برای یک پروژه چقدر است؟ این سوال  شاید اولین و تنها سوالی باشد که اغلب کارفرمایان از مشاوران ما می پرسند.

ما در این مقاله قیمت نهایی هر نوع اپوکسی را برای شما درج کردیم و با هر نوسانی در بازار آن را بروز می کنیم. اما علاوه بر آن توصیه می شود روش های برآورد هزینه را نیز در این مقاله مطالعه بفرمائید. این کار شاید چند دقیقه وقت شما را بگیرد اما در مقابل می تواند در اخذ بهترین تصمیم گیری بسیار مفید باشد.

 • در بخش اول دلایل اختلاف قیمت های اعلام شده از طرف فروشندگان مختلف بررسی شده است. 
 • در بخش دوم نحوه ی صحیح آنالیز قیمت کفپوش اپوکسی و عوامل موثر در آن را بیان کردیم.
 • و در پایان نیز جدول قیمت انواع پوشش های کف اپوکسی قابل ملاحظه می باشد.
  محاسبه ی قیمت کفپوش اپوکسی

دلیل اختلاف قیمت کفپوش اپوکسی در بازار چیست؟

۱-افراد سود جو

هزینه ی تمام شده ی یک کفپوش اپوکسی از جمع هزینه ی دو عامل محاسبه می گردد.

 1. هزینه ی مربوط به خرید مواد اپوکسی
 2. هزینه ی اجرای کفپوش اپوکسی

در مورد خرید مواد قبل از هر چیز باید میزان مواد مورد نیاز مشخش گردد. یکی از دلایلی که در زمان استعلام قیمت از شرکت های مختلف با اعداد متفاوتی روبرو هستیم همین میزان مواد مصرفی ست. بعضی از مجموعه ها ی فعال در این صنعت سیاست فروش حداکثری مواد مصرفی رو دارند. پس برای افزایش مقدار فروش در تمام پروژه ها حداکثر مقدار رو توصیه می کنند.

از آنجا که بیشترین عامل تاثیر گذار در قیمت تمام شده ی کفپوش اپوکسی مربوط به خرید اپوکسی است . پس خرید بیش از نیاز می تواند هزینه های بی دلیل را برای ما داشته باشد.

از سوی دیگر ، بعضی پیمانکاران نیز هستند که می خواهند به هر شکلی در مناقصه یا پیشنهاد قیمت برنده شوند و با کاهش میزان مواد مصرفی تا حد بسیار زیادی قیمت تمام شده ی کفپوش اپوکسی را کاهش می دهند.

اما واقعیت امر اینست که حتی با صرف نظر از مسائل مالی نیز مصرف بیش از حد نیاز و مصرف کمتر از حد لازم هر دو به لحاظ فنی می توانند به پروژه آسیب وارد کنند.

۲-تشخیص های غیر کارشناسی

وقتی شما با یک شرکت معتبر در زمینه ی کفپوش اپوکسی تماس می گیرید. اغلب به کارشناسانی وصل خواهید شد که بر اساس فرم ها و اطلاعات از پیش تعیین شده به شما مشاوره می دهند. امر مشاوره و کارشناسی یک مساله ی بسیار پر اهمیت است.

افرادی که سوابق کافی کارگاهی ندارند و یا اشخاصی که به لحاظ علمی دانش کافی را نداشته باشند براورد هزینه های دقیقی را ارائه نخواهند داد.این مساله یکی دیگر از عوامل اختلاف قیمت کفپوش اپوکسی در زمان استعلام از مجموعه های مختلف است.

اختلاف در سود مد نظر فروشنده در پروسه ی اعلام هزینه ی کفپوش اپوکسی

سود منصفانه برای پروژه های متعارف بین ۱۵ الی ۲۰ درصد کل هزینه ی خالص می باشد. اما در بسیاری موارد دیده می شود که مجموعه هایی با سود های بالای ۷۰ یا ۱۰۰ درصد نیز اقدام به ارائه فاکتور می کنند ، و یا در برخی موارد ممکن است به واسطه ی شرایط پروژه یا سایر دلایل یک مجموعه با سود های زیر ۱۰ درصد قیمت کفپوش اپوکسی را اعلام نماید.

روش آنالیز قیمت تمام شده ی کفپوش اپوکسی

آنالیز
قیمت اپوکسی

 

 تامین مواد

 زیرسازی رزین

 اجرا

هر یک از عوامل سه گانه ی مواد،زیرسازی و اجرا با توجه با شرایط پروژه ،نوع کاربری ، مقاومت مورد نظر و توقعات کارفرما از کفپوش نهایی برآورد هزینه شده و با تجمیع هزینه ها قیمت کفپوش اپوکسی مشخص می گردد.

علاوه بر موارد گفته شده متراژ ، فاصله ی محل پروژه از تهران ، شرایط پرداخت و موارد این چنینی نیز می تواند در تعیین قیمت اپوکسی کف تاثیرگذار باشد.

قیمت اجرای اپوکسی در تهران از نظر مواد مصرفی و اجرا هیچگونه تفاوتی با قیمت اجرای کفپوش اپوکسی در شهرستان ها ندارد و تنها هزینه های مربوط به حمل و اسکان عوامل اجرایی به آن افزوده خواهد شد.معمولا این هزینه ها در متراژ های بزرگ به واسطه ی سرشکن شدن در متراژ بسیار ناچیز و قابل چشم پوشی هستند. اما در کارهای کوچک گاهی این اعداد می تواند اختلاف قیمت چشمگیری را نسبت به هزینه ی تمام شده ی کفپوش اپوکسی در تهران ایجاد نماید.

برای مثال افزایش قیمت اجرای کفپوش اپوکسی در مشهد برای یک پروژه ی ۵۰۰۰ متری. نسبت به پروژه ی مشابه در تهران  کمتر از ۵درصد است. حال اگر این پروژه فضایی برای اسکان اکیپ های اجرایی نیز داشته باشد . اختلاف قیمت بسیار کمتر و گاها در حد صفر می باشد.

اما قیمت کفپوش اپوکسی برای یک منزل با متراژ ۱۰۰ متر در اصفحان ، تبریز ،شیراز یا کرمان نسبت به همان کفپوش در تهران ممکن است تا ۷۰ درصد گران تر تمام شود.

شرکت آذین پوشش مانا آمادگی همکاری در کلیه پروژه های شهرستان با قیمت اجرا در تهران را داراست.

آنالیز قیمت اپوکسی

کاربری

در زمان تعیین قیمت اپوکسی مهمترین فاکتور ، نوع کاربری است. با توجه به کاربری کف پوش ، نوع مواد و چگونگی اجرای آن مشخص می گردد. اپوکسی دارای دایره ی بسیار گسترده ای از رزین ها بوده که هر یک با فرمول شیمیایی و ساختار و ترکیبات منحصر به فرد خود مناسب یک نوع کار هستند.

در مورد این تنوع کاربری ، برای مثال می توان از اپوکسی آنتی باکتریال ، اپوکسی آنتی استاتیک ،انواع  اپوکسی دکوراتیو ، اپوکسی آنتی داست ،کف پوش اپوکسی منزل و…. نام برد.

هر یک از این مواد دارای قیمت خاص خود بوده و در قیمت کفپوش اپوکسی تاثیر گذار می باشند. به لحاظ هزینه، کفپوش اپوکسی کاور برای جلوگیری از گرد و غبار ارزانترین و کفپوش آنتی استاتیک و نوعی از اپوکسی دکوراتیو گران ترین محصولات این خانواده محسوب می گردند. در موضوع کاربری مساله ی صلیقه ی کارفرما نیز بسیار مهم خواهد بود.

برای مثال ممکن است در یک پروژه به واسطه ی نوع کاربری ، یک پوشش آنتی داست بسیار ارزان قیمت به عنوان کفپوش کافی باشد. اما نظر کارفرما از نظر ظاهری کفپوش های دکوراتیو یا گران قیمت را طلب نماید.

نکته

ارزان تر بودن یا گرانتر بودن هزینه ی تمام شده ی اپوکسی لزوما نشان دهنده ی کیفیت و دوام آن نیست. گاهی ممکن است برای یک نوع پروژه اپوکسی با قیمت پایین بسیار با دوام تر و مناسب تر از یک اپوکسی گران قیمت باشد. برای مثال در یک انبار قطعات غیر الکترونیکی می توان از کفپوش اپوکسی صنعتی ارزان قیمت استفاده نمود .

اما اگر در این انبار از اپوکسی الکترواستاتیک گران قیمت استفاده کنیم عمر و کاربرد کفپوش به شدت کاهش می یابد. از این رو همواره توصیه می گردد برای انتخاب نوع کفپوش از مشاوره متخصص و امین استفاده نماییم.

 

مقالات مرتبط:

بستر اپوکسی

فاکتور بعدی در تعیین قیمت اپوکسی  ، بستری است که کف پوش باید روی آن اعمال شود. بستر کفپوش اپوکسی باید از مواد صلب و سخت و همچنین مسطح و با کمترین اعوجاج باشد.بستر های غیر صلب مانند بستر های لاستیکی، قیری یا موزاییک های لق شده و یا بستر هایی با ناهمواری های غیر قابل اصلاح مناسب اپوکسی کف نیستند .


برای اطلاع از نحوه ی اصلاح بستر های نامناسب روی یکی از لینک های زیر کلیک نمایید.

تماس مستقیم جهت مشاوره ی تلفنی رایگان

پرسش از مشاور از طریق واتس آپ


ترک ها و حفره های موجود در بستر قابل اصلاح است . اما در صورت ازدیاد این موضوع ممکن است در قیمت کف پوش اپوکسی تاثیر گذار باشد.

مقاله ی کامل بستر اپوکسی

بستر
تاثیر بستر در قیمت کفپوش اپوکسی و زیبایی آن

کیفیت مواد مصرفی

فاکتور بعدی در تعیین قیمت اپوکسی میزان کیفیت متریال مصرفی می باشد. معمولا برند های مختلف و یا کشور تولید کننده مواد اپوکسی تاثیر زیادی در تعیین کیفیت ندارند . می توان گفت تولیدات تمام شرکت ها و برند ها از کیفیت و قیمت مشابه ای برخوردار است .

اما در این میان افزودن مواد حجم دهنده جهت کاهش قیمت مواد اپوکسی باعث افت شدید کیفیت خواهد بود. پس نوع برند و یا کشور سازنده مواد اپوکسی فاکتور مناسبی برای تعین کیفیت کفپوش اپوکسی نیست. در این مورد تنها راه جهت کسب اطمینان ، انتخاب پیمانکار متعهد و اخلاق مدار می باشد. کسی که برای افزایش حاشیه سود و کاهش قیمت کفپوش اپوکسی ،  کیفیت مواد را دستخوش تغییرات نگرداند.

ضخامت کفپوش

فاکتور بعدی در تعین قیمت اپوکسی ضخامت کف پوش است. پیمانکاران بسیار روی این مساله مانور می دهند . اما می توان گفت در واقع این یک فریب بازاریابی بوده و در عمل کف پوش های اپوکسی دارای ضخامت های یکسان و زیر چهار میلیمتر می باشند . نکته مهم چگونگی پر شدن این ضخامت و نوع مواد مصرفی خواهد بود.

بر اساس داده های مهندسی و تجربیات کارگاهی افزایش ضخامت کفپوش بدون توجیه مهندسی نه تنها باعث افزایش عملکرد و کیفیت آن نخواهد بود بلکه در اغلب موارد می تواند خطر تبله را در کفپوش افزایش دهد.

به جز برخی کاربری های خاص که به ناچار باید از کفپوش های با ضخامت بیشتر استفاده گردد، در اغلب موارد توصیه می شود که کفپوش اپوکسی در کمترین ضخامت ممکن اجرا شود.

سوال: آیا افزایش ضخامت باعث افزایش قیمت کفپوش اپوکسی می گردد؟

پاسخ : هر عاملی که به افزایش مصرف رزین اپوکسی منجر شود به طور مستقیم باعث افزایش قیمت تمام شده ی کفپوش می گردد. اما از آنجا که افزایش ضخامت در این نوع کفپوش ها عموما از طریق فیلر هایی همچون سیلیس صورت می گیرد. و میزان مصرف رزین ثابت یا حنی کاهشی می گردد. لذا با توجه به قیمت اندک این فیلر ها ، افزایش ضخامت حتی در مواردی می تواند منجر به کاهش قیمت و کاهش کیفیت هم گردد.

اجرا

آخرین فاکتور در تعین قیمت کفپوش اپوکسی نیز چگونگی اجرای آن بوده که می تواند ده الی پنجاه درصد از قیمت کل را به خود اختصاص دهد.این درصد بستگی به متراژ سطح مورد نظر و نوع مواد و کاربری آن خواهد داشت. علاوه بر این هزینه های مربوط به ایاب و ذهاب ، استحلاک تجهیزات و موارد اینچنینی هم در بخش اجرا باید دیده شوند.

برای مطالعه جزییات بیشتر در مورد اجرای اپوکسی به مقاله ی مربوطه مراجعه فرمایید.

تعیین دقیق قیمت اپوکسی پروسه ای کاملا کارشناسی بوده و دانش فنی و تجربی بسیاری را طلب می نماید. این پوش ها با بهای امروز با توجه به نوع کاربری و متراژ به طور معمول میتوانند از متری ۱۵۰٫۰۰۰ تومان تا ۱٫۰۰۰٫۰۰۰  تومان را شامل گردند. لذا برای تعیین قیمت کفپوش اپوکسی مورد نیاز برای هر نوع پروژه مهمترین کار انتخاب یک مشاور امین با دانش فنی کافی در این زمینه خواهد بود.

 

در انتها به صورت میانگین حدود قیمت اپوکسی برای شرایط و کاربری های معمول ذکر می گردد.

جدول قیمت کفپوش اپوکسی

نوع موارد استفاده بازه قیمت بر اساس هر متر مربع
لاک اپوکسی آنتی داست روی سطوح بتنی برای جلوگیری از ایجاد گرد و خاک حاصل از سایش ۱۵۰٫۰۰۰ الی ۲۰۰٫۰۰۰ تومان
اپوکسی آنتی باکتریال (سلف لول) مراکز بهداشتی ،درمانی،آزمایشگاهی،صنایع غذایی و دارویی و تجهیزات پزشکی ۵۵۰٫۰۰۰ الی ۷۰۰٫۰۰۰ تومان
اپوکسی صنعتی کارخانه ها ، کارگاه ها ،کف سالن ها و… ۲۵۰٫۰۰۰ الی ۵۵۰٫۰۰۰ تومان بر اساس نوع کاربری
اپوکسی پارکینگ پارکینگ های مسکونی ،عمومی و مراکز تجاری ۳۵۰٫۰۰۰الی ۴۵۰٫۰۰۰ تومان
اپوکسی آنتی استاتیک اتاق های جراحی،صنایع نظامی،مخابراتی ،اتاق های سرور و… ۷۰۰٫۰۰۰ الی ۱٫۰۰۰٫۰۰۰تومان
اپوکسی سه بعدی سرویس های بهداشتی ،حمام، کف سالن های مسکونی، هتل ها و… بالای ۱٫۰۰۰٫۰۰۰تومان
اپوکسی برای منزل انواع ابر و باد و طرح سنگ از ۴۵۰٫۰۰۰ به بالا بر اساس نوع کار مورد نظر
اپوکسی رزین استفاده به عنوان لاک یک میل روی سطوح مختلف از ۲۵۰٫۰۰۰تا ۳۵۰٫۰۰۰ تومان

قیمت های ذکر شده جهت براورد های کلی بوده و برای اطلاع از آنالیز دقیق  قیمت کفپوش اپوکسی مورد نیاز خود با ما تماس حاصل فرمایید.

سیویل دکور مشاور و مجری پوشش های سخت صنعتی و دکوراتیو

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 277 میانگین: 5]

8 دیدگاه دربارهٔ «قیمت کفپوش اپوکسی سال جدید»

  1. سلام
   بله ، برای هر متراژی امکان اجرا وجود داره
   برای برآورد هزینه ی کاری که مد نظر دارید تماس بگیرید لطفا

  1. سلام. این لاک همونطور که از اسمش پیداست تنها با هدف جلوگیری از ایجاد گرد و خاک در کف استفاده می شه و برای بتن های مسطح کاربرد داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =