قیمت کفپوش اپوکسی

خانه » اپوکسی » قیمت کفپوش اپوکسی
دسته بندی : اپوکسی, مقالات

در این مقاله نحوه ی آنالیز هزینه و جدول قیمت کفپوش اپوکسی را مطالعه بفرمائید. (بروز رسانی جدول قیمت ۱۴۰۲/۳/۱)

تماس جهت مشاوره های تخصصی رایگان همه روزه ۹ الی ۲۳

از آنجا که فاکتور قیمت در تصمیم گیری های یک پروژه برای انتخاب نوع متریال مصرفی بسیار تاثیر گذار می باشد. در این مقاله سعی در توضیح خلاصه ای از چگونگی محاسبه قیمت اپوکسی خواهیم نمود.

قیمت کفپوش اپوکسی
کف پوش اپوکسی

جدول قیمت انواع کفپوش اپوکسی در انتهای این مقاله درج گردیده امابه شما توصیه میکنیم که روش های آنالیز و موارد مهم در تعیین قیمت را نیز در این مقاله مطالعه بفرمائید.

محاسبه قیمت اپوکسی

قبل از هر چیز لازم به ذکر است که قیمت اپوکسی شامل قیمت مواد مصرفی و اجراست. به همین دلیل معمولا تعیین قیمت به طور مجزا برای این نوع کفپوش کاری غیر اصولی می باشد. قیمت کفپوش اپوکسی به طور استاندارد باید شامل این سه بخش باشد:

 تامین مواد

 زیرسازی رزین

 اجرا

هر یک از عوامل سه گانه ی مواد،زیرسازی و اجرا با توجه با شرایط پروژه ،نوع کاربری ، مقاومت مورد نظر و توقعات کارفرما از کفپوش نهایی برآورد هزینه شده و با تجمیع هزینه ها قیمت کفپوش اپوکسی مشخص می گردد.

علاوه بر موارد گفته شده متراژ ، فاصله ی محل پروژه از تهران ، شرایط پرداخت و موارد این چنینی نیز می تواند در تعیین قیمت اپوکسی کف تاثیرگذار باشد.

قیمت اجرای اپوکسی در تهران از نظر مواد مصرفی و اجرا هیچگونه تفاوتی با قیمت اجرای کفپوش اپوکسی در شهرستان ها ندارد و تنها هزینه های مربوط به حمل و اسکان عوامل اجرایی به آن افزوده خواهد شد.معمولا این هزینه ها در متراژ های بزرگ به واسطه ی سرشکن شدن در متراژ بسیار ناچیز و قابل چشم پوشی هستند. اما در کارهای کوچک گاهی این اعداد می تواند اختلاف قیمت چشمگیری را نسبت به هزینه ی تمام شده ی کفپوش اپوکسی در تهران ایجاد نماید.

حال به طور خلاصه هر یک از موارد اشاره شده را شرح خواهیم داد.

 

آنالیز
قیمت اپوکسی

آنالیز قیمت اپوکسی

کاربری

در زمان تعیین قیمت اپوکسی مهمترین فاکتور ، نوع کاربری است. با توجه به کاربری کف پوش ، نوع مواد و چگونگی اجرای آن مشخص می گردد. اپوکسی دارای دایره ی بسیار گسترده ای از رزین ها بوده که هر یک با فرمول شیمیایی و ساختار و ترکیبات منحصر به فرد خود مناسب یک نوع کار هستند.

در مورد این تنوع کاربری ، برای مثال می توان از اپوکسی آنتی باکتریال ، اپوکسی آنتی استاتیک ،انواع  اپوکسی دکوراتیو ، اپوکسی آنتی داست، اپوکسی چوب  ،کف پوش اپوکسی منزل و…. نام برد.

هر یک از این مواد دارای قیمت خاص خود بوده و در قیمت کفپوش اپوکسی تاثیر گذار می باشند. به لحاظ هزینه، کفپوش اپوکسی کاور برای جلوگیری از گرد و غبار ارزانترین و کفپوش آنتی استاتیک و نوعی از اپوکسی دکوراتیو گران ترین محصولات این خانواده محسوب می گردند.

نکته

ارزان تر بودن یا گرانتر بودن هزینه ی تمام شده ی اپوکسی لزوما نشان دهنده ی کیفیت و دوام آن نیست. گاهی ممکن است برای یک نوع پروژه اپوکسی با قیمت پایین بسیار با دوام تر و مناسب تر از یک اپوکسی گران قیمت باشد. برای مثال در یک انبار قطعات غیر الکترونیکی می توان از کفپوش اپوکسی صنعتی ارزان قیمت استفاده نمود .

اما اگر در این انبار از اپوکسی الکترواستاتیک گران قیمت استفاده کنیم عمر و کاربرد کفپوش به شدت کاهش می یابد. از این رو همواره توصیه می گردد برای انتخاب نوع کفپوش از مشاوره متخصص و امین استفاده نماییم.

 

مقالات مرتبط:

بستر اپوکسی

فاکتور بعدی در تعیین قیمت اپوکسی  ، بستری است که کف پوش باید روی آن اعمال شود. بستر کفپوش اپوکسی باید از مواد صلب و سخت و همچنین مسطح و با کمترین اعوجاج باشد.بستر های غیر صلب مانند بستر های لاستیکی، قیری یا موزاییک های لق شده و یا بستر هایی با ناهمواری های غیر قابل اصلاح مناسب اپوکسی کف نیستند .


برای اطلاع از نحوه ی اصلاح بستر های نامناسب روی یکی از لینک های زیر کلیک نمایید.

تماس مستقیم جهت مشاوره ی تلفنی رایگان

پرسش از مشاور از طریق واتس آپ


ترک ها و حفره های موجود در بستر قابل اصلاح است . اما در صورت ازدیاد این موضوع ممکن است در قیمت کف پوش اپوکسی تاثیر گذار باشد.

مقاله ی کامل بستر اپوکسی

بستر
تاثیر بستر در قیمت کفپوش اپوکسی و زیبایی آن

کیفیت مواد مصرفی

فاکتور بعدی در تعیین قیمت اپوکسی میزان کیفیت متریال مصرفی می باشد. معمولا برند های مختلف و یا کشور تولید کننده مواد اپوکسی تاثیر زیادی در تعیین کیفیت ندارند . می توان گفت تولیدات تمام شرکت ها و برند ها از کیفیت و قیمت مشابه ای برخوردار است .

اما در این میان افزودن مواد حجم دهنده جهت کاهش قیمت مواد اپوکسی باعث افت شدید کیفیت خواهد بود. پس نوع برند و یا کشور سازنده مواد اپوکسی فاکتور مناسبی برای تعین کیفیت کفپوش اپوکسی نیست. در این مورد تنها راه جهت کسب اطمینان ، انتخاب پیمانکار متعهد و اخلاق مدار می باشد. کسی که برای افزایش حاشیه سود و کاهش قیمت کفپوش اپوکسی ،  کیفیت مواد را دستخوش تغییرات نگرداند.

ضخامت کفپوش

فاکتور بعدی در تعین قیمت اپوکسی ضخامت کف پوش است. پیمانکاران بسیار روی این مساله مانور می دهند . اما می توان گفت در واقع این یک فریب بازاریابی بوده و در عمل کف پوش های اپوکسی دارای ضخامت های یکسان و زیر چهار میلیمتر می باشند . نکته مهم چگونگی پر شدن این ضخامت و نوع مواد مصرفی خواهد بود.

اجرا

آخرین فاکتور در تعین قیمت کفپوش اپوکسی نیز چگونگی اجرای آن بوده که می تواند ده الی پنجاه درصد از قیمت کل را به خود اختصاص دهد.این درصد بستگی به متراژ سطح مورد نظر و نوع مواد و کاربری آن خواهد داشت. علاوه بر این هزینه های مربوط به ایاب و ذهاب ، استحلاک تجهیزات و موارد اینچنینی هم در بخش اجرا باید دیده شوند.

برای مطالعه جزییات بیشتر در مورد اجرای اپوکسی به مقاله ی مربوطه مراجعه فرمایید.

تعیین دقیق قیمت اپوکسی پروسه ای کاملا کارشناسی بوده و دانش فنی و تجربی بسیاری را طلب می نماید. این کف پوش ها با بهای امروز با توجه به نوع کاربری و متراژ به طور معمول میتوانند از متری ۶۰٫۰۰۰ تومان تا ۶۰۰٫۰۰۰ هزار تومان را شامل گردند. لذا برای تعیین قیمت کفپوش اپوکسی مورد نیاز برای هر نوع پروژه مهمترین کار انتخاب یک مشاور امین با دانش فنی کافی در این زمینه خواهد بود.

 

در انتها به صورت میانگین حدود قیمت اپوکسی برای شرایط و کاربری های معمول ذکر می گردد.

جدول قیمت کفپوش اپوکسی

نوع موارد استفاده بازه قیمت
لاک اپوکسی آنتی داست روی سطوح بتنی برای جلوگیری از ایجاد گرد و خاک حاصل از سایش متری  ۱۵۰ الی ۲۰۰ هزار تومان
اپوکسی آنتی باکتریال مراکز بهداشتی ،درمانی،آزمایشگاهی،صنایع غذایی و دارویی و تجهیزات پزشکی متری ۴۰۰ الی ۵۵۰ هزار تومان
اپوکسی صنعتی کارخانه ها ، کارگاه ها ،کف سالن ها و… متری ۲۵۰ الی ۵۵۰ هزارتومان بسته به نوع کاربری
اپوکسی پارکینگ پارکینگ های مسکونی ،عمومی و مراکز تجاری متری ۲۰۰ الی ۴۰۰ هزار تومان
اپوکسی آنتی استاتیک اتاق های جراحی،صنایع نظامی،مخابراتی ،اتاق های سرور و… متری ۵۵۰ الی ۶۵۰ هزار تومان
اپوکسی سه بعدی سرویس های بهداشتی ،حمام، کف سالن های مسکونی، هتل ها و… متری ۶۰۰ هزار تومان به بالا
اپوکسی برای منزل انواع ابر و باد و طرح سنگ متری ۴۰۰ هزار تومان به بالا
اپوکسی رزین استفاده به عنوان لاک یک میل روی سطوح مختلف متری ۲۵۰ الی ۳۵۰ هزار تومان

قیمت های ذکر شده جهت براورد های کلی بوده و برای اطلاع از آنالیز دقیق  قیمت کفپوش اپوکسی مورد نیاز خود با ما تماس حاصل فرمایید.

سیویل دکور مشاور و مجری پوشش های سخت صنعتی و دکوراتیو

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 259 میانگین: 5]

2 دیدگاه دربارهٔ «قیمت کفپوش اپوکسی»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + ده =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.