قیمت کفپوش اپوکسی

خانه » اپوکسی » قیمت کفپوش اپوکسی
دسته بندی : اپوکسی, مقالات

در این بخش قیمت کفپوش اپوکسی در سال ۱۴۰۰ را به همراه نحوه ی برآورد هزینه و نکات مربوطه مطالعه بفرمائید.

از آنجا که فاکتور قیمت در تصمیم گیری های یک پروژه برای انتخاب نوع متریال مصرفی بسیار تاثیر گذار می باشد. در این مقاله سعی در توضیح خلاصه ای از چگونگی محاسبه قیمت اپوکسی خواهیم نمود.

قیمت کفپوش اپوکسی
کف پوش اپوکسی

محاسبه قیمت اپوکسی

قبل از هر چیز لازم به ذکر است که قیمت اپوکسی شامل قیمت مواد مصرفی و اجراست. به همین دلیل معمولا تعیین قیمت به طور مجزا برای این نوع کفپوش کاری غیر اصولی می باشد. قیمت کفپوش اپوکسی به طور استاندارد باید شامل این سه بخش باشد:

 تامین مواد

 زیرسازی رزین

 اجرا

هر یک از عوامل سه گانه ی مواد،زیرسازی و اجرا با توجه با شرایط پروژه ،نوع کاربری ، مقاومت مورد نظر و توقعات کارفرما از کفپوش نهایی برآورد هزینه شده و با تجمیع هزینه ها قیمت کفپوش اپوکسی مشخص می گردد.

علاوه بر موارد گفته شده متراژ ، فاصله ی محل پروژه از تهران ، شرایط پرداخت و موارد این چنینی نیز میتواند در تعیین قیمت اپوکسی کف تاثیرگذار باشد.

حال به طور خلاصه هر یک از موارد اشاره شده را شرح خواهیم داد.

 

آنالیز
قیمت اپوکسی

آنالیز قیمت اپوکسی

کاربری

در زمان تعیین قیمت اپوکسی مهمترین فاکتور ، نوع کاربری است. با توجه به کاربری کف پوش ، نوع مواد و چگونگی اجرای آن مشخص می گردد. اپوکسی دارای دایره ی بسیار گسترده ای از رزین ها بوده که هر یک با فرمول شیمیایی و ساختار و ترکیبات منحصر به فرد خود مناسب یک نوع کارهستند.

در مورد این تنوع کاربری ، برای مثال میتوان از اپوکسی آنتی باکتریال ، اپوکسی آنتی استاتیک ،انواع  اپوکسی دکوراتیو ، اپوکسی آنتی داست، اپوکسی چوب  ،کفپوش اپوکسی منزل و…. نام برد.

هر یک از این مواد دارای قیمت خاص خود بوده و در قیمت کفپوش اپوکسی تاثیر گذار می باشند. به لحاظ هزینه، کفپوش اپوکسی کاور برای جلوگیری از گرد و غبار ارزانترین و کفپوش آنتی استاتیک و نوعی از کفپوش اپوکسی دکوراتیو گران ترین محصولات این خانواده محسوب می گردند.

 

مقالات مرتبط:

بستر اپوکسی

فاکتور بعدی در تعیین قیمت اپوکسی  ، بستری است که کف پوش باید روی آن اعمال شود. بستر کفپوش اپوکسی باید از مواد صلب و سخت و همچنین مسطح و با کمترین اعوجاج باشد.بستر های غیر صلب مانند بستر های لاستیکی، قیری یا موزاییک های لق شده و یا بستر هایی با ناهمواری های غیر قابل اصلاح مناسب کفپوش اپوکسی نیستند .

ترک ها و حفره های موجود در بستر قابل اصلاح است . اما در صورت ازدیاد این موضوع ممکن است در قیمت کفپوش اپوکسی تاثیر گذار باشد.

مقاله ی کامل بستر اپوکسی

بستر
تاثیر بستر در قیمت کفپوش اپوکسی و زیبایی آن

کیفیت مواد مصرفی

فاکتور بعدی در تعیین قیمت اپوکسی میزان کیفیت متریال مصرفی می باشد. معمولا برند های مختلف و یا کشور تولید کننده مواد اپوکسی تاثیر زیادی در تعیین کیفیت ندارند . می توان گفت تولیدات تمام شرکت ها و برند ها از کیفیت و قیمت مشابه ای برخوردار است .

اما در این میان افزودن مواد حجم دهنده جهت کاهش قیمت مواد اپوکسی باعث افت شدید کیفیت خواهد بود. پس نوع برند و یا کشور سازنده مواد اپوکسی فاکتور مناسبی برای تعین کیفیت کفپوش اپوکسی نیست. در این مورد تنها راه جهت کسب اطمینان ، انتخاب پیمانکار متعهد و اخلاق مدار می باشد. کسی که برای افزایش حاشیه سود و کاهش قیمت کفپوش اپوکسی ،  کیفیت مواد را دستخوش تغییرات نگرداند.

ضخامت کفپوش

فاکتور بعدی در تعین قیمت اپوکسی ضخامت کف پوش است. پیمانکاران بسیار روی این مساله مانور می دهند . اما می توان گفت در واقع این یک فریب بازاریابی بوده و در عمل کفپوش های اپوکسی دارای ضخامت های یکسان و زیر چهار میلیمتر می باشند . نکته مهم چگونگی پر شدن این ضخامت و نوع مواد مصرفی خواهد بود.

اجرا

آخرین فاکتور در تعین قیمت کفپوش اپوکسی نیز چگونگی اجرای آن بوده که می تواند ده الی پنجاه درصد از قیمت کل را به خود اختصاص دهد.این درصد بستگی به متراژ سطح مورد نظر و نوع مواد و کاربری آن خواهد داشت. علاوه بر این هزینه های مربوط به ایاب و ذهاب ، استحلاک تجهیزات و موارد اینچنینی هم در بخش اجرا باید دیده شوند.

مقاله ی اجرای کفپوش اپوکس

تعیین دقیق قیمت اپوکسی پروسه ای کاملا کارشناسی بوده و دانش فنی و تجربی بسیاری را طلب می نماید. این کف پوش ها با بهای امروز با توجه به نوع کاربری و متراژ به طور معمول میتوانند از متری ۶۰٫۰۰۰ تومان تا ۶۰۰٫۰۰۰ هزار تومان را شامل گردند. لذا برای تعیین قیمت کفپوش اپوکسی مورد نیاز برای هر نوع پروژه مهمترین کار انتخاب یک مشاور امین با دانش فنی کافی در این زمینه خواهد بود.

 

در انتها به صورت میانگین حدود قیمت اپوکسی برای شرایط و کاربری های معمول ذکر می گردد.

جدول قیمت کفپوش اپوکسی

نوعموارد استفادهبازه قیمت
لاک اپوکسی آنتی داستروی سطوح بتنی برای جلوگیری از ایجاد گرد و خاک حاصل از سایشمتری ۶۰ الی ۱۰۰ هزار تومان
اپوکسی آنتی باکتریالمراکز بهداشتی ،درمانی،آزمایشگاهی،صنایع غذایی و دارویی و تجهیزات پزشکیمتری ۲۰۰ الی ۳۵۰ هزارتومان
اپوکسی صنعتیکارخانه ها ، کارگاه ها ،کف سالن ها و…متری ۲۵۰ الی ۴۰۰ هزار تومان
اپوکسی پارکینگپارکینگ های مسکونی ،عمومی و مراکز تجاریمتری ۲۰۰ الی ۳۵۰ هزار تومان
اپوکسی آنتی استاتیکاتاق های جراحی،صنایع نظامی،مخابراتی ،اتاق های سرور و…متری ۳۰۰ الی ۵۰۰ هزار تومان
اپوکسی سه بعدیسرویس های بهداشتی ،حمام، کف سالن های مسکونی، هتل ها و…متری ۴۰۰ هزار تومان به بالا
اپوکسی برای منزلانواع ابر و باد و طرح سنگمتری ۳۵۰ الی ۵۵۰ هزار تومان
اپوکسی رزیناستفاده به عنوان لاک یک میل روی سطوح مختلفمتری ۱۹۰ الی ۲۸۰ هزار تومان

قیمت های ذکر شده جهت براورد های کلی بوده و برای اطلاع از آنالیز دقیق  قیمت کفپوش اپوکسی مورد نیاز خود با ما تماس حاصل فرمایید.

سیویل دکور مشاور و مجری پوشش های سخت صنعتی و دکوراتیو