چه کفپوشی برای بیمارستان مناسب است ؟

خانه » مقالات » چه کفپوشی برای بیمارستان مناسب است ؟
دسته بندی : مقالات

در این مقاله به بررسی این که چه کفپوشی برای بیمارستان مناسب است ؟ می پردازیم .در حال حاضر انتخاب کفپوش مناسب از لحاظ نوع و طراحی به یکی از دغدغه در دنیای طراحی داخلی تبدیل شده است. در حقیقت رشد روزافزون این صنعت منجر به تولید انوع مختلفی از کفپوش ها شده است.
بنابراین انتخاب یک کفپوش متناسب برای مکان مورد نظر مورد توجه افراد قرار گرفته است. یکی از محیط های که باید در انتخاب کفپوش مناسب نهایت دقت را داشته باشیم؛ بیمارستان ها و مراکز درمانی هستند.
یک کفپوش نامناسب بیمارستانی حتی می تواند خود عامل انتقال بیماری ها باشد. پس با بودن تنوع انواع کفپوش به دنبال مناسب ترین و باکیفیت ترین کفپوش ممکن برای بیمارستان ها و مراکز درمانی باشیم. کفپوش اپوکسی ، یکی از انتخاب های صحیح برای بیمارستان ها خواهد بود .

چه کفپوشی برای بیمارستان مناسب است ؟
چه کفپوشی برای بیمارستان مناسب است ؟

چه کفپوشی برای بیمارستان مناسب است ؟

برای انتخاب کفپوش های بیمارستانی باید حتی به جزئی ترین موارد را نیز در نظربگیریم . مکانهای های بیمارستانی از محیط های خاصی محسوب می شوند و نمی توان هر نوع کفپوشی را در این اماکن نصب کرد. مبحث بهداشت عمومی از مهم ترین اصل در خرید کفپوش برای بیمارستان ها به حساب می آیند.

از طرفی این محیط ها همواره پر از رفت و آمد افرادی است که به جهت بیماری و اتفاقات ناخوشایند، در این محیط حضور دارند بنابراین ظاهر وزیبای کفپوش ها را هم نمی توان نادیده گرفت.

کفپوش های بیمارستانی مساحت زیادی را تحت پوشش دارند. بهتراین است از مواد با کیفیت و مطابق استاندارد ها انتخاب شوند. زیرا نصب کردن کفپوش می تواند در راندمان و نظم بیمارستان اختلال ایجاد کند و امکان اینکه هر ساله کفپوش ها را تعویض کرد وجود ندارد .

کفپوش های اتاق عمل، سالن های انتظار بیماران، کفپوش های اتاق بیمار و حتی کفپوش های سرویس بهداشتی بیمارستان با در نظر گرفتن یکی از این موارد انتخاب می شود.

ویژگی‌های کفپوش بیمارستانی:

۱٫ سهولت جا به جایی تجهیزات مانند ویلچر، گاری، برانکارد، پرتو نگارهای اشعه ایکس

۲٫ نظافت و نگهداری سطح کفپوش بیمارستان

۳٫غیر لغزنده بودن سطح کفپوش

۴٫مهم ترین ویژگی کفپوش های اپوکسی بیمارستانی و بهداشتی ، آنتی باکتریال بودن آن است:
معمولاً باکتری‌ها بر روی سطح کفپوش بیمارستانی باقی می مانند و با توجه آلودگی‌های بیماری‌ زا در بیمارستان‌ها خطرات ناشی از ماندن باکتری‌ها برسطح این محیط ها از دیگر محیط ها بالاتر خواهد بود.

۶نکته برای اهمیت کفپوش های بیمارستانی

چه کفپوشی برای بیمارستان مناسب است ؟
چه کفپوشی برای بیمارستان مناسب است ؟

بنابر آنچه گفته شد از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های کفپوش‌های اپوکسی بیمارستانی و بهداشتی در بیمارستان و مراکز درمانی، به شرح ذیل می باشد:

۱٫ یکپارچه بون کفپوش های بیمارستان:

کفپوش بیمارستانی یکپارچه و عدم شکاف و درز احتمال تجمع آلودگی و گرد و غباررا کاهش می دهد.

۲٫ غیر قابل جذب بودن سطح کفپوش های بیمارستان:

سطوح کفپوش های بیمارستانی نباید متخلخل باشد، سطح باید کاملا آب بند باشد تا روغن و مواد دیگر بر روی آن پخش نشود، در برابر تمامی مواد شیمیایی مقاوم باشد و در اثر تماس دچار لکه نشود.

۳٫ دسترسی:

در این محیط ها بیمارستانی استفاده از برانکارد و ویلچر و رفت و آمد بیماران با عصا بسیار متداول است. در نتیجه کفپوش های بیمارستانی مورد استفاده باید در ضمن ایمن بودن برای بیماران امکان رفت و آمد راحت را نیز فراهم نماید.

چه کفپوشی برای بیمارستان مناسب است ؟
چه کفپوشی برای بیمارستان مناسب است ؟

۴٫ ساده تمیز شونده:

در محیط های درمانی کف ساختمان روزانه چندین مرتبه نظافت می شود. در نتیجه کفپوش های بیمارستانی وباید به ساده گی تمیز شوند. همچنین در برابر مواد ضد عفونی کننده نیز مقاومت داشته باشد .چرا که در این محیط ها کف (کفپوش بیمارستانی) باید ضد عفونی شود.

۵٫مقاومت و دوام کفپوش بیمارستانی:

تردد در بیمارستان ها بسیار زیاد است. مواد کفپوش های بیمارستان باید به اندازه کافی مقاوم باشد تا در برابر ترافیک بالای مراجعین، آسیب نبیند. ضریب تحمل بالا در برابر ضربه و فشار از مهم ترین موارد است. در این مورد نگرانی های زیادی وجود دارد زیرا اغلب تجهیزات بیمارستانی نظیر ویلچرها، برانکارد و …. می توانند فشار بیشتری به کفپوش ها وارد کنند. در این مورد استانداردهای بین المللی وجود دارد که شامل تست تاثیر چرخ ویلچر روی کفپوش نیز می شود.

۶٫ضریب لکه پذیری کفپوش بیمارستانی:

حفظ بهداشت عمومی در بیمارستان ها اهمیت بسیاری از سایر مکان ها دارد. در این مکانها از انواع موادهای ضدعفونی کننده، داروها، خون وغیره استفاده می شود . احتمال ریختن مایعات بروی زمین همیشه وجود دارد . به همین علت میزان نفوذپذیری کفپوش و ضریب لکه پذیری سطح، اهمیت زیادی دارد.

کفپوش خانگی مانند موکت یا کفپوش های چوبی برای بیمارستان ها مناسب نیستند. دراین محیط ها از کفپوش های بدون الیاف و دارای جذب پایین، استفاده می شود. به منظور یک لایه پلی یورتان روی این کفپوس به کار می رود تا از نفوذ و جذب لکه ها روی سطوح، جلوگیری می شود.

کفپوش اپوکسی و پلی یورتان از چه صورت محیطی کاملا بهداشتی ایجاد می‌کنند؟

کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان در زمان نصب مایع هستند . به صورت یکپارچه و بدون درز اجرا می‌شوند. این محصولات سطحی کاملاً جدید و یکپارچه، آب بند و قابل شستشو با مقاومت شیمیایی عالی در برابر انواع مواد ضدعفونی کننده ایجاد می‌کنند و حتی در محل اتصال کف به دیوار با حذف گوشه‌ها و زوایای نود درجه با ایجاد قرنیزهای منحنی شکل متصل به دیوار عملاً هیچ فضایی برای تجمع آلودگی، گرد و خاک و مواد بیماری‌زا فراهم نمی‌کند و در نتیجه مانع از گسترش و رشد باکتری و میکروب و سرایت بیماری می‌شود.

چه کفپوشی برای بیمارستان مناسب است ؟
چه کفپوشی برای بیمارستان مناسب است ؟

قیمت کفپوش اپوکسی بیمارستانی درسال ۱۴۰۱

قیمت کفپوش اپوکسی بیمارستانی به ویژگی های بسیاری بستگی دارد. همچین مهم ترین عوامل موثر در تاثیر قیمت کفپوش اپوکسی عبارت است از:

مقدار مصرف روکش اپوکسی با توجه به ضخامت آن، نوع و تعداد و ماشین آلات درگیر در پروژه، نیوری انسانی شامل مدیر پروژه، سرعت پروژه و…، موقعیت پروژه به جهت محاسبه هزینه های حلم و لجستیک، تجهیزات مصرفی مثل غلطک و چسب و…، سود پیمانکار و همچنین هزینه های مالیات و بیمه، هزینه هایی مانند اقامت، خورد و خوراک در طول پروژه که کارگران از آن استفاده می کنند و بیمه حوادث که بسیار برای کار مهم است.

شما با بازدید از در سایت سیویل دکور و تماس با کارشناسان ما می توانید برای مشاوره و اطلاع دقیق از قیمت های کفپوش صنعتی اپوکسی مطلع شوید.

چه کفپوشی برای بیمارستان مناسب است ؟
چه کفپوشی برای بیمارستان مناسب است ؟

کلام آخر

در آخر کفپوش های بیمارستانی اغلب در کشورهای پیشرفته در بیمارستان ها، کلینیک ها، مراکز بهداشتی و درمانی، اتاق های عمل و … به منظور پوشش دهی خوبی که دارن در کف این مکان ها مودر استفاده قرار می گیرد. استفاده از این نوع کفپوش ها روشی بسیار مدرن و کارامد جهت حفظ بهداشت محیط و جلوگیری از آلوده شدن فضا محسوب می گردد.
از مزیت های این نوع از کفپوش ها می توان به سهولت شستشو و ضد عفونی سریع آن اشاره کرد.
کفپوش اپوکسی و پلی یورتان، ساختار بسیار مقاومی دارند که سبب می شود از رشد هرگونه قارچ و کپک جلوگیری شود. این نوع کفپوش ها کاملا بهداشتی و یکپارچه می باشند به همین دلیل از بروز گرد و غبار نیز جلوگیری می نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 1 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.