اپوکسی کار (مجری اپوکسی)

خانه » اپوکسی » اپوکسی کار (مجری اپوکسی)
دسته بندی : اپوکسی, مقالات

اپوکسی کار

اگر برای پروژه خود به دنبال یک مجری اپوکسی هستید یا می خواهید خودتان یک اپوکسی کار (مجری اپوکسی) شوید این مقاله برای شما بسیار مفید خواهد بود.
سیویل دکور مشاور و مجری تخصصی کف پوش های اپوکسی صنعتی واپوکسی دکوراتیو جهت استفاده از خدمات مشاوره ی رایگان و اجرا با ما تماس حاصل فرمایید.

اپوکسی کار
مجری اپوکسی در حال زیرسازی

مجری اپوکسی کیست و یک مجری اپوکسی خوب چه مشخصاتی دارد

اجرای اپوکسی در تهران و سایر شهر های بزرگ چند دهه قدمت دارد. اما این نوع کفپوش صرفا برای مصارف صنعتی مورد استفاده قرار می گرفت و برای عموم مردم ناشناخته بود. از همین رو کسانی که در این بخش به عنوان اپوکسی کار مشغول به کار بودند اغلب افراد با تجربه و متخصص بوده و تعداد محدودی داشتند.

اپوکسی کار
مجری اپوکسی و طرح ابروباد
تبلیغات 

در سالهای اخیر به واسطه ی تبلیغات گسترده در زمینه کفپوش های اپوکسی به خصوص اپوکسی دکوراتیو افراد زیادی علاقه مند به کسب مهارت در این زمینه شدند.


ورود افراد جدید به این صنعت بسیار خوب بود ، چرا که اپوکسی کارهای قدیمی بسیار کم بوده و جوابگو نیاز بازار نبودند. از طرفی این اتفاق باعث خروج بازار از انحصار چند شرکت محدود گردید که این امر خود باعث کاهش هزینه های وارده به پروژه ها می شد.

 

مشکلات اپوکسی کار های جدید

اما در این بین یک آفت بزگ نیز وارد این صنعت گردید. کلاس آموزش اپوکسی ، دوره آموزشی اپوکسی سه بعدی و عناوین مشابه بسیاری ظرف مدت کوتاهی ترند شدند. کسانی که اغلب هیچ علمی در این زمینه نداشتند با راه اندازی این دوره ها و وعده های کذایی اقدام به جذب هنرجو کرده و مبالغ کلانی را از این طریق کسب نمودند.

 

اپوکسی کار
اپوکسی کار

در اغلب این کلاس ها ادعا بر این بود که آموزش اپوکسی در چند ساعت و یا چند روز انجام خواهد شد و پس از آن درامدی نجومی برای آموزش دیده به امغان خواهد آورد. در کمتر از یک ماه صد ها نفر در این دوره ها شرکت کردند و پس از پایان دوره به طروق مختلف سعی در ورود به بازار کار نمودند تا از این طریق کسب درامد کنند.


طبیعتا اغلب این افراد موفق به گرفتن هیچ پروژه ای نشدند اما بخشی از کسانی که توانستند به عنوان اپوکسی کار وارد یک پروژه شوند به دلیل عدم توانایی و تخصص متاسفانه متحمل ضرر های سنگین شدند. این ضرر تنها مربوط به خود شخص نبود وسرمایه مالی و زمانی کارفرما نیز دچار آسیب های جدی می شد.

بازار کار

آسیب های مالی و زمانی به پروژه ها به دلیل عدم تخصص مجری باعث بی اعتمادی کارفرما ها نسبت به این نوع کفپوش ها گردید تا جایی که بسیاری از افراد به دلیل نگرانی از ریسک های اجرای اپوکسی ، کفپوش های سنتی را به این محصول ترجیه می دادند.

این مساله باعث رکود چند ماهه در بازار اجرای اپوکسی شد . اغلب افرادی که با آرزوی اپوکسی کار شدن و کسب درامد ، در کلاس های آموزشی شرکت کرده بودند نا امید و با ضرر های از یک میلیون تا چند ده میلیونی بازار را ترک نمودند.

اپوکسی کار
آموزش اپوکسی کار

 

 
 

بیشتر بخوانید: اپوکسی , کف پوش اپوکسی

مجری اپوکسی خوب چه کسی ست و چگونه می توان مجری موفقی بود؟

اجرای اپوکسی همانند سایر فنون دارای جزییات و ظرافت هایی است که به طور قطع نمیتوان ان را در چند ساعت آموزش داد. همانطور که هیچ استاد نقاشی نمیتواند ما را در چند ساعت از صفر به یک نقاش زبردست تبدیل کند. یا مگر کسی میتواند در چند ساعت یک بنا یا مکانیک حرفه ای شود؟!!


برای آموزش و کسب مهارت، یک اپوکسی کار نیز باید با صرف زمان و شاگردی افراد متخصص کم کم به این فن اشراف پیدا کرده و با صبر و ماندگاری در این مسیر پس از سه یا چهار سال کسب تجربه واقعی در پروژه های مختلف انتظار کسب سود از این بازار را داشته باشد .

اپوکسی کار
اپوکسی کار در حال ایجاد طرح


برای کسب این آموزش باید به شرکت های تخصصی مجری مراجعه نمود . این شرکت ها هیچ هزینه ای بابت آموزش دریافت نمی کنند و پس از مدتی افراد با استعداد و آموزش دیده را به عنوان کمک مجری استخدام می نمایدن.

اپوکسی کار صنعتی و دکوراتیو چه تفاوت هایی دارند؟

اجرای اپوکسی به لحاظ ماهیت و نوع در دو بخش اپوکسی صنعتی و اپوکسی دکوراتیو قابل دسته بندی بوده که شرح هر کدام در مقالات مربوطه ذکر گردیده است.

اپوکسی کار
دوره آموزشی اپوکسی کاری

بیشتر خوانید :معایب و مزایای کفپوش اپوکسی ،کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال،آموزش کفپوش اپوکسی


همچنین می توان به لحاظ حجم کاری نیز اپوکسی را در سه بخش اجرای کلان با متراژ های چند هزار متری، متوسط با متراژ های بالای دویست متر و اجرای خُرد با متراژ های کمتر از دویست متر دسته بندی نمود.

در تمام دسته بندی های یاد شده اساس کار یکسان بوده و همان اختلاط رزین و هاردنر و سپس پخش نمودن آن روی سطح می باش. به لحاظ مواد مصرفی نیز می توان گفت عمده ی مواد مورد مصرف در تمام انواع ذکر شده یکسان بوده و تفاوت های اندکی با یکدیگر خواهند داشت.

اپوکسی کار
مجری اپوکسی در حال سابزنی


با چند روز آموزش ممکن است فرد بتواند یک پروژه ی بسیار کوچک مانند اپوکسی سه بعدی سرویس بهداشتی را انجام دهد که البته در این نوع کار ها نمی توان انتظار بازدهی مالی را داشت.

اغلب کار های دکوراتیو متراژ های بسیار کمی داشته وامکان اجرا برای افراد تازه وارد را دارند. اما در این کار های نیز ریسک برای افراد کم تجربه بسیار بالا بوده و باید با مشورت و نظارت یک متخصص همراه باشند.

 

اپوکسی کار
اپوکسی سرویس بهداشتی

 

 

در پروژه های صنعتی اغلب متراژ ها چند صد متر تا چند ده هزار متر هستند و به لحاظ آنالیز مواد ، قیمت و اجرا تخصص بالایی را طلب می کنند. کوچکترین اشتباه در این نوع پروژه ها باعث ضررهای کلان برای مجری و آسیب های جدی به پروژه خواهد بود.

 

 

با افزایش متراژ تجهیزات بیشتر و صنعتی تری مورد نیاز می باشد. از طرفی پشتوانه مالی مجری نیز بسیار پر اهمیت بوده و در این پروژه ها بهتر است یک شرکت اجرایی با پشتوانه مالی مناسب انتخاب گردد .

تا توانایی پاسخگویی در موارد لزوم را دارا باشد . ورود پیمانکاران جز در این موارد به هیچ عنوان توصیه نمی گردد.

 

شرکت آذین پوشش مانا ( سیویل دکور) مشاور و مجری پوشش های سخت صنعتی

جهت استفاده از مشاوره های رایگان تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس : ۰۹۱۲۶۵۲۷۷۴۵ 

 
 
 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 24 میانگین: 5]

2 دیدگاه دربارهٔ «اپوکسی کار (مجری اپوکسی)»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =