اپوکسی کار (مجری اپوکسی)

خانه » اپوکسی » اپوکسی کار (مجری اپوکسی)
دسته بندی : اپوکسی, مقالات

 

در این مقاله سعی شده در رابطه با اپوکسی کار (مجری اپوکسی) مطالبی خدمت کاربران گرامی عرضه گردد.

سیویل دکور مشاور و مجری پوشش های صنعتی و دکوراتیو

اپوکسی کار یا مجری اپوکسی به چه کسی می گویند؟

در سال های اخیر به واسطه ی تبلیغات گسترده در زمینه ی کف پوش های اپوکسی به خصوص کفپوش های دکوراتیو مانند اپوکسی سه بعدی ، کلاس های آموزش اپوکسی  بسیار مورد توجه قرار گرفت .

در این دوره ها ادعا  بر این است که آموزش اپوکسی در چند ساعت و یا چند روز انجام میگردد. یا پس از آن درامدی نجومی برای آموزش دیده به ارمغان خواهد آورد. اما به واقع این ها برای اپوکسی کار (مجری اپوکسی) حرفه ای شدن کافیست؟

در این مطلب قصد بررسی صحت این ادعا را نداشته و تشخیص آن را به تعقل مخاطب واگذار می نماییم. و صرفا سعی داریم به طور خلاصه به ویژگی های لازم برای یک  مجری اپوکسی  بپردازیم.

اپوکسی کار
اپوکسی کار

 

بیشتر بخوانید: اپوکسی , کف پوش اپوکسی

اجرای اپوکسی  به لحاظ ماهیت و نوع در دو بخش  اپوکسی صنعتی و اپوکسی دکوراتیو قابل دسته بندی بوده که شرح هر کدام در مقالات مربوطه ذکر گردیده است.

همچنین می توان به لحاظ حجم کاری نیز اپوکسی را در سه بخش تقسیم نمود.  اجرای کلان با متراژ های چند هزار متری، متوسط  با متراژ های بالای دویست متر و اجرای خُرد با متراژ های کمتر از دویست متر.

 

در تمام دسته بندی های یاد شده اساس کار یکسان است . یعنی همان اختلاط رزین و هاردنر و سپس پخش نمودن آن روی سطح می باشد. به لحاظ مواد مصرفی نیز می توان گفت عمده ی مواد مورد مصرف در تمام انواع ذکر شده یکسان می باشد. البته تفاوت های اندکی با یکدیگر خواهند داشت.

تا اینجای مطلب می توانیم بگوییم که یک فرد عادی پس از کمتر از چند ساعت آموزش حتی به صورت غیر حضوری  و صرفا با دانستن طرح اختلاط مواد و پخش کردن آن به یک اپوکسی کار تبدیل می گردد.

عامل موفقیت اپوکسی کار

برای توضیح و درک بهتر موضوع ، یک استاد کاشی کار را در نظر بگیرید. تمام کاشی کاری چسباندن کاشی روی دیوار با چسب و یا ملات است  و گاهی نیز برشکاری نیاز خواهد بود. دانستن این موضوع شاید در یک ساعت نیز قابل انجام باشد .

اما می دانیم که یک استاد کاشی کار برای کسب این مهارت به سالها تجربه و شاگردی نیاز خواهد داشت .هرکس که چسباندن کاشی را یاد گرفت نمی تواند مدعی استاد کاری در این رشته باشد.

در مورد مجری اپوکسی نیز موضوع به همین شکل است و نیاز به کسب سال ها تجربه برای یادگیری نکات و ریزکاری ها خواهد بود. البته با چند ساعت آموزش فرد می تواند کارهای کوچک مانند اپوکسی سرویس بهداشتی و حمام  و … را با موفقیت انجام دهد .که البته در این کار ها نباید انتظار بازدهی مالی داشت. اما قبول پروژه های بیش از این بدون ضرر ممکن نیست.

مجری اپوکسی
مجری اپوکسی

علاوه بر کسب تجربه و دانش فنی یک اپوکسی کار  یا مجری اپوکسی به ابزار و دستگاه هایی برای انجام کارها نیاز خواهد داشت که با توجه به حجم و نوع پروژه این ابزار می تواند بسیار متنوع باشد.

اما یک عامل مهم دیگر پشتوانه ی مالی می باشد. اپوکسی ماده ای بسیار حساس بوده و کوچکترین اشتباه در حین اجرا و یا در پروسه ی تولید می تواند گاها تمام کار را وارد فاز خسارت نماید. مجری اپوکسی با شناخت تمامی این ریسک ها باید پشتوانه ی لازم را دارا بوده که در صورت وقوع مشکلات مذکور دچار اسیب های مالی نشود.

البته دو عامل ابزار و پشتوانه بیشتر مربوط به پیمانکاران و شرکت های اجرایی می باشند. فردی که تنها دارای دانش و تجربه ی لازم در این زمینه است می تواند به عنوان یک عضو اپوکسی کاردر این مجموعه ها مشغول فعالیت شود.

شرکت آذین پوشش مانا ( سیویل دکور) مشاور و مجری پوشش های سخت صنعتی

جهت استفاده از مشاوره های رایگان تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس : ۰۹۱۲۶۵۲۷۷۴۵ 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + 17 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.