کفپوش اپوکسی دکوراتیو

خانه » اپوکسی » کفپوش اپوکسی دکوراتیو
دسته بندی : اپوکسی, مقالات

کفپوش اپوکسی دکوراتیو چیست ؟

در ابتدا  اپوکسی تنها به عنوان کفپوش صنعتی و بهداشتی شناخته می شد . و تنها در صنایع و بیمارستان ها و مراکز عمومی مورد استفاده قرار می گرفت.اما با گذشت زمان کفپوش اپوکسی به دلیل ویژگی های ظاهری و قابلیت هایی که داشت کم کم به عنوان یک کف پوش دکوراتیو مطرح گردید.

مقاله ی کفپوش آنتی باکتریال

ظاهر خاص ، تنوع نامحدود در رنگ و طرح ،یکپارچگی و دیگر ویژگی های این متریال و صد البته تبلیغات مختلف و گسترده در این زمینه موجب شد که ظرف مدت کوتاهی بین عموم مردم به عنوان کفپوش اپوکسی دکوراتیو  شناخته شده و طرفداران خود را پیدا نماید.

اما به راستی کفپوش اپوکسی دکوراتیو  چیست و آیا تمام ویژگی هایی که در تبلیغات گسترده به آن اشاره شده است را دارا می باشد؟ برای پاسخ به این سوال بهتر است به طور خلاصه انواع این نوع کفپوش ها رو مورد بررسی قرار دهیم.

اپوکسی دکوراتیو  را به طور کلی به چهار بخش مجزا می توان تقسیم نمود:

  • کفپوش اپوکسی سه بعدی یا ۳D
  • کف پوش اپوکسی استیکردار
  • کفپوش اپوکسی ای  ابر و باد 
  • کف پوش اپوکسی تک رنگ

حال به بررسی هر یک از نمونه های فوق می پردازیم.

کفپوش اپوکسی سه بعدی

کفپوش اپوکسی سه بعدی معروف ترین نوع  اپوکسی دکوراتیو است.این کفپوش در واقع یک لایه پوستر عکس با رزولیشن بالاست که روی زمین چسبانده شده و روی آن یک لایه لاک بی رنگ اپوکسی ریخته می شود،به دلیل شفافیت بالای این لاک پوستر زیر لاک به خوبی رویت شده و ظاهر نسبتا زیبایی را به سطح می بخشد.

پوستر های زیبا در کف باعث ایجاد مناظر چشم نوازی در کف می گردند. به لحاظ زیبایی هیچ نوع پوششی در کف قادر به رقابت با این کفپوش نیست.اما قبل از انتخاب این نوع از کفپوش اپوکسی دکوراتیو باید ضعف های آن را هم دانست.

نکات مهم 

پوستر های مورد استفاده در اپوکسی سه بعدی ابعاد محدودی دارند. و در صورت افزایش ابعاد رزولیشن تصاویر به شدت افت خواهد کرد . در نتیجه این نوع کفپوش بیشتر در سرویس های بهداشتی و حمام که متراژ کوچکی دارند استفاده میگردد. درصورت استفاده از آن در متراژ های بالا تر باید ان را به صورت تابلو فرش و در کف به کار برد.

 در طول مدت استفاده از کفپوش  اگر به هر دلیلی رطوبت به زیر لاک یا پوستر نفوذ کند . یا پوستر چسبندگی خود را از دست بدهد . لاک تبله کرده و دیگر این کفپوش قابل ترمیم نخواهد بود . به همین دلیل در زمان اجرا باید آب بندی دور کار به شدت مورد توجه قرار گیرد.البته در تبلیغات این گونه بیان می شود که آب بندی به راحتی انجام خواهد شد. اما در عمل اینچنین نیست و احتمال نفوز رطوبت همیشه محتمل خواهد بود.

مسله ی قابل توجه دیگر اینکه تقریبا اغلب تصاویر معرفی شده توسط پیمانکاران غیر واقعی ایست .کار تمام شده معمولا هرگز به زیبایی تصویر اولیه نمی باشد. این نوع کفپوش بسیار زیبا و خاص است اما نباید فریب تصاویر ساختگی رو خورد. و با دید باز اقدام به انتخاب کفپوش اپوکسی دکوراتیو از نوع سه بعدی نمود.

قیمت اپوکسی سه بعدی نسبت به سایر پوشش های کف گرانتر می باشد

جهت اطلاع از قیمت به قیمت کفپوش اپوکسی مراجعه نمایید.

کفپوش اپوکسی دکوراتیو

کفپوش اپوکسی دکوراتیو استیکر دار

کفپوش اپوکسی  استیکر دار اغلب اپوکسی تک رنگی است که روی آن استیکر های مختلفی نصب شده و در نهایت با لاک اپوکسی پوشانده می شوند.کفپوش اپوکسی استیکر دار در صورت استفاده از استیکر های مرقوب دارای عمر بیشتری نسبت به کفپوش اپوکسی سه بعدی می باشد و در صورت بروز مشکل مانند کنده شدن استیکر یا طبله کردن لاک رویه فقط سطح روی کار تخریب شده و اپوکسی زیر قابل استفاده و ترمیم مجدد خواهد بود.

البته در بعضی از مواقع بجای استفاده از استیکر ، طرح ها با خود مواد اپوکسی ایجاد می گردند که در این صورت کفپوش حاصل در صورت بدست آوردن ظاهر مورد نظر از مقاومت بسیار مناسب و عمر طولانی برخوردار خواهد بود.قیمت کفپوش اپوکسی استیکر دار با توجه به نوع و تعداد استیکر ، ظرافت کار و همچنین متراژ پروژه مشخص خواهد شد. به لحاظ قیمت این نوع کفپوش دومین کفپوش گران قیمت از خانواده ی کفپوش اپوکسی دکوراتیو است.

کفپوش اپوکسی ابر و باد

اپوکسی ابر و باد یا ترکیبی به کفپوش اپوکسی دکوراتیو ی  گفته می شود که در آن رنگ های رویه به شکل خاصی ترکیب گشته و حالت سایه دار و ابر و باد در کف ایجاد نمایند.

اپوکسی ابر و باد در صورت اجرای درست و رسیدن به طرح مورد قبول دارای مقاومت و ماندگاری مناسب و قابل قبولی بوده و تا سالها توانایی حفظ زیبایی خود را خواهد داشت. این نوع کف پوش قابلیت اجرا به صورت نیمه مات و یا کاملا براق و شیشه ای را دارا می باشد.

کفپوش اپوکسی ابر و باد قیمتی پایین تر از کفپوش اپوکسی سه بعدی و استیکر دار دارد .فاکتور اصلی در قیمت گذاری این نوع کف پوش ها معمولا متراژ پروژه می باشد.

کفپوش اپوکسی دکوراتیو

 

 

 

 

 

کفپوش اپوکسی تک رنگ

این کفپوش در واقع پایه و بیس تمام انواع کفپوش های اپوکسی است .  در صنایع مختلف نیز مورد استفاده قرار می گیرد. ویژگی این کفپوش تنوع بسیار بالای رنگ و ایجاد سطحی شیشه ای یا مات با رنگ دلخواه و سطحی یک پارچه است . . کفپوش اپوکسی  دکوراتیو تکرنگ علاوه بر ویژگی های ظاهری کاملا عایق رطوبتی نیز می باشد. تا جایی که می توان از آن برای آب بندی استخر ها نیز استفاده نمود.قیمت تمام شده ی کفپوش اپوکسی تک رنگ نسبت به سایر کفپوش ها  کمتر است .مهمترین فاکتور در تعیین قیمت این نوع کفپوش متراژ پروژه ، وضعیت بستر و همچنین چگونگی  اجرا و میزان مواد مصرفی خواهد بود . فاکتور متراژ و بستر تاثیر بیشتری را دارند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 67 میانگین: 5]