کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال

خانه » اجرای کفپوش اپوکسی » کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال

پوشش های اپوکسی به دلیل دارا بودن خواص گوناگون دایره ی وسیعی از کاربری ها را پوشش می دهند که یکی از آن ها  کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال و به عبارت دیگر اپوکسی بیمارستانی است. در این مقاله به اختصار به آن می پردازیم.
با ما همراه باشید.

کفپوش آنتی باکتریال

پوشش کف همیشه مهم است اما در بعضی موارد اهمیت آن مضاعف خواهد بود. یکی از این موارد بیمارستان ها و مراکز بهداشتی ست. در این بخش ها ما امکان استفاده از هر نوع پوششی را نخواهیم داشت. لذا صرفا باید از کفپوش بیمارستانی که علاوه بر دارا بودن مقاومت های سطحی، نیاز های بهداشتی کف را نیز تامین نماید استفاده نماییم.

کفپوش آنتی باکتریال انواع مختلفی داشته که هر کدام مزایا و معایب خود را دارا می باشند. سنگ و سرامیک یکی از ابتدایی ترین پوشش های کف برای بیمارستان ها و کلیه صنایع بهداشتی بودند. اما به دلیل تجمع آلودگی ها در بند هایشان و عدم یکپارچگی سطح کم کم رو به منسوخ شدن هستند.

و جای خود را به انواع دیگر کفپوش بیمارستانی داده اند. که از انواع آن ها می توان به پوشش های رزینی (اپوکسی ، پلی یورتان) ، کفپوش تارکت ،کفپوش وینیفلکس ، کفپوش ژرفلور و ده ها برند و نوع دیگر اشاره نمود.
کفپوش بهداشتی به سه شکل تایل ، رولی و ریختنی دسته بندی می شوند.

کفپوش بیمارستانی
کفپوش بیمارستانی

 

کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال

همان طور که پیشتر اشاره شد یکی از انواع پوشش های مورد استفاده در صنایع بهداشتی اپوکسی آنتی باکتریال ست.  در ادامه به انواع و ویژگی های آن خواهیم پرداخت.
اپوکسی بیمارستانی از دسته ی پوشش های رزینی دو جزئی می باشد . این پوشش به صورت یکپارچه و ریختنی اجرا می شود.

منظور از ریختنی این است که این مواد به صورت نیمه جامد بوده و پس از ریخته شدن روی سطح پخش شده و مسطح می گردند. رزین های ریختنی پس از اتمام کار به یک الی دو روز زمان برای سخت شدن نیاز خواهند داشت.

کفپوش اپوکسی بیمارستانی
کفپوش اپوکسی بیمارستانی

مزایا و معایب اپوکسی آنتی باکتریال

مزایا

یکپارچگی:این مواد پس از اجرا سطحی کاملا یکپارچه و بدونه هیچگونه درزی را دارا می باشند.
آنتی باکتریال : خواص ذاتی اپوکسی و همچنین عامل عدم وجود خلل و فرج در سطح تمام شده باعث ایجاد سطحی کاملا آنتی باکتریال می گردد.
امکان اتصال به دیوار:این مزیت صرفا مربوط به پوشش های رزینی می باشد. به این معنا که کفپوش اپوکسی بیمارستانی را می توان با دیوار به صورت یکپارچه اجرا نمود.این ویژگی علاوه بر زیبایی خواص آنتی باکتریالی را نیز افزایش خواهد داد.
تنوع در طرح و رنگ: به طور کلی تمام انواع پوشش های رزینی هیچ گونه محدودیتی در رنگ و یا ایجاد طرح ندارند.

مقاومت و نظافت آسان: از آنجا که اپوکسی بیمارستانی نوعی رزین صنعتی است لذا دارای مقاوت بسیار بالا در برابر فشار ، سایش ، مواد اسیدی و خورنده می باشد،نظافت این سطوح بسیار آسان بوده و هیچگونه مواد شوینده ی خاصی مورد نیاز نخواهد بود.
عایق بودن: اپوکسی کاملا ضد آب بوده و قادر به عایق نمودن کامل سطح می باشد و می تواند نیاز به عایق کاری در سقف را نیز برطرف نماید.
آنتی استاتیک: کفپوش اپوکسی را می توان به صورت آنتی استاتیک اجرا نمود. این وسژگی در بخش هایی همچون اتاق های عمل بسیار مهم می باشد.
ایجاد خطوط و علائم : تمام خط کشی ها و علامت گزاری ها روی کفپوش اپوکسی به صورت یکپارچه با کف و با مواد اپوکسی انجام می گردد. این یکپارچگی بین کفپوش و خط کشی ها باعث افزایش عمر و عدم پاک شدن خط کشی می باشد.

مزایای کفپوش اپوکسی بیمارستانی
مزایای کفپوش اپوکسی بیمارستانی

معایب اپوکسی آنتی باکتریال

این کفپوش پس از اتمام کار به یک تا دو روز زمان برای سخت شدن نیاز خواهد داشت. به همین دلیل بلافاصله پس از اجرا قابل استفاده نیست.

همچنین به دلیل یکپارچگی کفپوش در صورت آسیب دیدگی ترمیم آن نیاز به تخصص خاصی دارد.پس ناگزیر باید به وسیله ی مجری متخصص انجام شود.

این پوشش به بستر مناسب نیاز دارد.  استفاده از آن روی سطوحی که ناهمواری های شدید داشته باشد به زیبایی سطح نهایی آسیب خواهد زد.

بیشتر بخوانید: مقاله ی بستر اپوکسی

سیویل دکور متخصص در اجرا و ترمیم انواع کف پوش های رزینی جهت استفاده از مشاوره فنی رایگان تماس حاصل نمایید.

موارد استفاده اپوکسی آنتی باکتریال

هرچند اسم این نوع کفپوش ، کفپوش بیمارستانی است اما موارد استفاده از آن صرفا در این بخش نیست.
از موارد استفاده ی آن میتوان به گذینه های زیر اشاره نمود.

کفپوش کلینیک و مطب های دندانپزشکی : شاید بتوان گفت یکی از بهترین گذینه ها برای پوشش کف یک مطب یا کلینیک دندانپزشکی اپوکسی باشد چرا که علاوه بر خواص بهداشتی دارای زیبایی و تنوع رنگ بوده و فضای اتاق دندانپزشک را زیبا و دلنشین خواهد نمود. این موضوع در اتاق دندانپزشکی کودک اهمیت مضاعف دارد.

کفپوش مراکز رادیولوژی و رادیو گرافی : مقاومت ، نظافت آسان و امکان ایجاد کفپوش آنتی استاتیک در این بخش ها بسیار پر اهمیت می باشد.

کفپوش آزمایشگاه : علاوه بر تمام موارد ذکر شده از ویژگی های اپوکسی بیمارستانی ، دارا بودن مقاومت این محصول در برابر اسید و مواد خورنده آن را به گذینه ی مناسبی برای تمام آزمایشگاه ها تبدیل می نماید.

کفپوش داروسازی: یکی از کفپوش های پر طرفدار و بی رقیب در دارو سازی ها و صنایع صاخت مواد آرایشی بهداشتی اپوکسی آنتی باکتریال یا همان کفپوش اپوکسی بیمارستانی می باشد.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر همچون اطلاع از قیمت اپوکسی بیمارستانی  مشاور با ما تماس حاصل نمایید. تماس با مشاور: ۰۹۱۲۶۵۲۷۷۴۵

سیویل دکور مجموعه ی متخصص ، مشاور و مجری انواع کفپوش های صنعتی بهداشتی و دکوراتیو.

یک دیدگاه دربارهٔ «کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال»

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.