پوشش های آب بند

خانه » پروژه ها » پوشش های آب بند

پوشش های آب بند و آب بندی سطوح مختلف

آذین پوشش مانا مشاور و مجری انواع پروژه های آب بندی و پوشش های صنعتی

ساعات مشاوره تلفنی همه روزه ۹ الی ۲۳

"<yoastmark

پوشش های آب بند یا مواد آب بندی چیست؟

آب بند ها شامل دایره ی بسیار گسترده ای از مواد بوده که از دیرباز مورد استفاده قرار می گرفته اند. از قدیمی ترین و معمول ترین مواد می توان قیر را نام برد .که سالهای زیادی به عنوان یک ماده برای عایقکاری بی رقیب شناخته می شد.

اما با گذشت زمان و رشد تکنولوژی مواد بسیاری وارد این عرصه گردید . که علاوه بر قابلیت های آب بندی دارای ویژگی های افزون تری نیز بود. پوشش های آب بند دارای تنوع بسیار بالایی بوده و هر کدام دارای محاسن و معایب و ویژگی های خاص خود می باشند .

انتخاب هر یک از این مواد  بر اساس نیاز پروژه و قابلیت های مورد انتظار از پروژه خواهد بود. برای مثال یک پوشش آب بند قیری دارای قیمت بسیار مناسب و پایینی خواهد بود.  و به طور کامل نیز قادر به آب بندی سطوح مختلف خواهد بود. اما در صورتی که ماده ای برای آب بندی کف یک پارکینگ مورد نظر باشد . که علاوه بر آب بندی بتواند به عنوان یک کفپوش مستقل نیز عمل کرده و در برابر عبور و مرور وسایل نقلیه جوابگو باشد قطعا دیگر پوشش قیری جوابگوی پروژه نخواهد بود .

و به پوشش آب بند با مقاومت سایشی نسبتا بالایی نیاز خواهیم داشت. حال در صورتی که علاوه بر آب بندی کف و مقاومت سایشی ، زیبایی پوشش آب بند نیز به عنوان یک کف پوش دکوراتیو مورد نیاز و مد نظر باشد . دیگر نه تنها پوشش قیری بلکه بسیاری دیگر از پوشش های آب بندی که مقاومت سایشی بالایی نیز دارند.  هم جوابگوی پروژه نخواهد بود .

عایق بندی با مواد اپوکسی 

همانطور که گفته شد. در کاربری هایی که عایق کاری ،زیبایی و مقاومت سایشی هر سه مورد نظر باشد. تعداد مواد آب بندی بسیار محدود می باشد.

و در این موارد برای مثال باید از موادی همچون کفپوش های اپوکسی استفاده نمود. و یا در مواردی که علاوه بر آب بندی و مقاومت های مکانیکی سطح ویژگی هایی از قبیل مقاومت در برابر حرارت مد نظر پروژه باشد . و یا در پروژه هایی که مسایل بهداشتی نیز مد نظر بوده و به یک عایق آنتی باکتریال نیاز داشته باشیم .

با توجه به مثال های فوق میتوان دریافت که در پروژه های مختلف با کاربری ها و انتظارات متفاوت برای آب بندی و عایق نمودن سطوح نیاز به متریالی مناسب با اقتضای همان پروژه خواهد بود.  و انتخاب و استفاده از پوشش آب بند نا مناسب ممکن است هزینه های سنگین ثانویه را به پروژه تحمیل نماید. از این رو برای انتخاب نوع متریال جهت پوشش آب بندی در صورت عدم اشراف به ویژگی های مواد آب بندی مختلف  نباشد. بهتر است در این زمینه از یک مشاور مطلع استفاده گردد.

در مقالات آتی هر یک از عایق به همراه ویژگی ها و هزینه های تمام شده خواهیم پرداخت.

جدول قیمت روز کفپوش اپوکسی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 30 میانگین: 5]