بهترین کفپوش اپوکسی کدام نوع است

خانه » مقالات » بهترین کفپوش اپوکسی کدام نوع است
دسته بندی : مقالات

بهترین کفپوش اپوکسی کدام نوع است

این سوالیست که ذهن بسیاری از کسانی که تمایل دارند این نوع متریال را برای کفسازی خود انتخاب نمایند مشغول می نماید.

در این مقاله به طور اختصار سعی می گردد به این سوال پاسخ روشن و واضحی داده شود.
قبل از هر چیز دانستن این نکته حائز اهمیت می باشد که کف پوش های اپوکسی دارای تنوع بسیار بالا در تنوع مواد و نوع کاربری می باشند و وقتی سخن از بهترین کفپوش اپوکسی می-باشد منظور یک نوع ماده با شکل و ویژگی های یکسان نیست و شامل طیف گسترده ای از کفپوش های صنعتی و دکوراتیو خواهد بود. پس تا همین مرحله میتوان به این نتیجه رسید که این سوال که بهترین کفپوش اپوکسی کدام است؟ یک سوال اشتباه خواهد بود.
بهتر است این سوال به شکل درست تری مطرح گردد. بهترین نوع کف پوش اپوکسی برای کاربری مورد نظر ما کدام نوع خواهد بود؟
همانطور که گفته شد بهترین کفپوش اپوکسی در انواع مختلفی تولید و بر اساس نیاز پروژه به روش های مختلفی اجرا می گردد. لذا در اولین گام برای مشخص نمودن بهترین کفپوش اپوکسی برای پروژه ی ما ، مشخص نمودن نوع کاربری و انتظاراتی ست که ما از کف پوش مورد نظر خواهیم داشت. برای مثال در صورتی که ما بخواهیم کف پوش اپوکسی را برای سالن یک بیمارستان مورد استفاده قرار دهیم بهتر است از اپوکسی های آنتی باکتریال با حلال مخصوص استفاده نماییم و یا اگر بخواهیم در اتاق های عمل همین بیمارستان از کفپوش اپوکسی استفاده کنیم بهترین و گاهی تنها گزینه اپوکسی های الکترواستاتیک و یا آنتی استاتیک بوده که با روش های کاملا تخصصی قابل اجرا خواهند بود. کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک در اتاق عمل ، اتاق سرور ، اتاق مخابراتی و محل هایی که دستگاه های حساس الکتریکی و مخابراتی وجود دارند مورد استفاده قرار می گیرند. در صنایعی که کف پوش در معرض حرارت های بسیار بالا خواهد بود کف پوش اپوکسی حرارتی که مقاومت تحمل دما تا ۴۰۰ درجه سانتی گراد را دارد مورد استفاده قرار می گیرد. در آزمایشگاه ها و یا صنایعی که کفپوش احتمال تماس با انواع اسید ها و یا شست و شو با اسید را دارد بهترین گزینه اپوکسی ضد اسید می باشد. در پروژه هایی که کف پوش تنها برای افزایش جلوه ی بصری فضای مورد نظر می باشد ، بهتر است از کفپوش های آنتی باکتریال ترکیبی استفاده گردد .( کفپوش اپوکسی دکوراتیو دارای تنوع بسیار بالا در ظاهر و متریال می باشد.)
همان طور که در مثال های فوق می بینیم در واقع نوع کاربری و انتظاراتی که از کفپوش اپوکسی خواهیم داشت تعیین کننده ی بهترین نوع کفپوش اپوکسی برای تامین نیاز پروژه ی ما خواهد بود. البته تعیین این مساله به هیچ عنوان کار آسانی نبوده و به تجربه و دانش فنی بالایی نیازمند خواهد بود . انتخاب های غیر کارشناسی شده ممکن است نتوانند نیازهای پروژه را برآورده نموده و یا هزینه های بی دلیلی به کارفرما تحمیل نمایند. لذا بهتر است برای حصول اطمینان از بهترین و اقتصادی ترین انتخاب از یک مشاور با تجربه در این زمینه استفاده نماییم.