کفپوش اپوکسی

خانه » اپوکسی » کفپوش اپوکسی
دسته بندی : اپوکسی, مقالات

کفپوش اپوکسی در چه مواردی مناسب نیست؟

کفپوش اپوکسی یکی از پوشش های صنعتی و دکوراتیو است که کاربرد های فراوانی دارد . اما آیا برای تمام انواع کاربری بهترین گزینه می باشد یا خیر؟

کفپوش اپوکسی مناسب است؟

در صورتی که می خواهید کف خود را با این کفپوش ، پوشش دهید حتما این مقاله را مطالعه بفرمایید. همچنین می توانید از مشاوره های رایگان و تخصصی ما در این زمینه استفاده نمایید.

مشاوره رایگان همه روزه از ساعت ۹ الی ۲۳

اپوکسی ارزان است یا گران؟

در هر تصمیم گیری ، موضوع قیمت بسیار پر اهمیت خواهد بود. هر محصولی بر اساس نوع کاربرد و میزان مفید بودنش یک بازه ی قیمتی داشته که در صورت تجاوز از این بازه دیگر مرقوم به صرفه نخواهد بود.

آیتمی مانند کفپوش اپوکسی بازه ی قیمتی بسیار وسیعی دارد.( از ۱۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان) . از این رو تعیین توجیه اقتصادی اجرای آن نیاز به بررسی و کارشناسی دقیق بر اساس نیاز و شرایط پروژه خواهد داشت.

برای مثال کفپوش اپوکسی ارزان و کم هزینه است اگر برای گرد گیری و ضد غبار نمودن بتن لیسه ای کف از آن استفاده شود.

و هیچ پوششی برای این کار از کفپوش اپوکسی ارزانتر نخواهد بود. اما اگر کف یک منزل مسکونی یا سرویس های بهداشتی را بخواهیم اپوکسی کنیم چطور؟ بی شک در این حالت سرامیک  بسیار به صرفه تر خواهد بود و اپوکسی جز لوکس ترین و گران قیمت ترین پوشش های کف می باشد.

لیست قیمت انواع کفپوش اپوکسی

ضخامت اپوکسی کف

عامل بعدی در تعیین به صرفه بودن اپوکسی ضخامت آن است. ضخامت کفپوش اپوکسی می تواند از ۳۰۰ میکرون تا ۴۰۰۰ میکرون یعنی چهار میلیمتر باشد. اما تقسیم بندی این نوع پوشش بر اساس ضخامت به دو دلیل کاملا اشتباه و غیر تخصصی می باشد.

 

دلیل اول:

افزایش ضخامت لزوما به معنای افزایش قیمت تمام شده یا افزایش کیفیت نبوده و گاهی حتی نتیجه ی عکس نیز خواهد داشت. چرا؟ چون افزایش ضخامت با افزایش درصد فیلر های ارزان صورت می گیرد .

این یعنی یک کفپوش سه میل با درصد رزین پایین می تواند از یک کفپوش اپوکسی دو میل با رزین بالا ارزانتر باشد. وانگهی ، در بسیاری از موارد بر اساس نوع کاربری افزایش ضخامت هیچ تاثیری در کیفیت و عملکرد کف ندارد. و صرفا این افزایش احتمال طبله شدگی را بیشتر می کند.

مقاله ی طبله ی اپوکسی

دلیل دوم :

اندازه گیری ضخامت دقیق کفپوش اپوکسی به واسطه ی اجرای لایه لایه  و همچنین نفوذ بخشی از آن در بستر به هیچ وجه ممکن نیست . ضخامت سنجی فیلم خشک شده یا در حال اجرا ، توسط ضخامت سنج های مختص رنگ هرگز نتایج درستی را حاصل نمی کنند. از این رو وقتی عاملی غیر قابل اندازه گیری باشد ، دسته بندی و یا تعیین قیمت بر اساس این عامل کار غیر منطقی می باشد.

استفاده از ضخامت سنج در کفپوش اپوکسی کاربرد ندارد
استفاده از ضخامت سنج در کفپوش اپوکسی کاربرد ندارد

کفپوش اپوکسی را بر اساس میزان مصرف مواد بر حسب لیتر یا کیلوگرم مورد بررسی قرار دهید.

 

در چه مواقعی اپوکسی برای کف گزینه ی مناسبی نیست؟

سه عامل در تعیین قیمت تاثیر گذار است. متراژ ، میزان مواد لازم ، نوع کاربری

با بررسی این سه عامل می توان تشخیص داد که آیا کفپوش اپوکسی برای پروژه ی ما بهترین و ایده آل ترین گزینه است یا خیر.

متراژ:

سرویس بهداشتی را می خواهیم کفپوش اپوکسی کنیم. متراژ نهایتا ده متر است ، نوع اپوکسی مورد نظر دکوراتیو و سه بعدی است. خوب در این حالت ممکن است این کار تا متری دو میلیون هزینه در بر داشته باشد. در صورتی که بهترین سرامیک قیمتی بسیار ارزانتر و مقاومتی به مراتب بالاتر خواهد داشت. پس در این صورت کفپوش اپوکسی برای ما نا مناسب و منطقی به نظر نمی رسد.

حال یک سوله صنعتی را در نظر بگیرید. کف بتن مسطح است . گرد و خاک بتن باعث اختلال در کار می گردد. این بتن توسط کف پوش اپوکسی با هزینه ی حتی کمتر از متری ۲۰۰ هزار تومان نیز می تواند آنتی داست شود. در این شرایط هیچ گزینه ای بهتر و قابل مقایسه با اپوکسی نیست.

مقاله ی اپوکسی دکوراتیو

 

میزان مواد مصرفی:

اگر یک سطح مسطح داریم در نود درصد اوقات اپوکسی بهترین انتخاب است. اما اگر سطح ما ناهمواری های زیادی داشته باشد ممکن است رفع این ناهمواری ها مستلزم استفاده از حجم زیادی از رزین بوده و قیمت تمام شده ی کار را بسیار افزایش دهد. در این موارد حتما باید توسط براورد دقیق و کارشناسی توجیه اقتصادی اجرای کفپوش اپوکسی بررسی گردد.

نوع کاربری:

کف منزل مسکونی را می خواهیم اپوکسی دکوراتیو کنیم . گزینه های رقیب چیست؟ سنگ ، سرامیک ،پارکت و لمینیت. این گزینه ها اغلب ارزانتر از اپوکسی کف هستند. اجرای آنها بسیار ساده تر و ریسک کمتری هم خواهند داشت. در این مواقع باید دید آیا کفپوش اپوکسی برای ما مناسب است؟ در صورتی می تواند مناسب باشد که هدف ما اجرای یک پوشش بسیار خاص و لاکچری بوده و هزینه ها برای ما بی اهمیت باشد.

می خواهیم پارکینگ خود را اپوکسی کنیم. در این صورت چه گزینه ای جز سنگ می تواند رقیب این پوشش باشد؟ در رمپ پارکینگ ها حتی سنگ نیز جوابگو نخواهد بود. در اینصورت اغلب رای به نفع کفپوش اپوکسی می باشد.

مقاله ی کفپوش پارکینگ

در مثال های فوق دیدیم که پاسخ به این سوال که کفپوش اپوکسی مناسب است یا خیر نیاز به بررسی و کارشناسی دقیق خواهد داشت.

 

مشاوره های رایگان

از آنجا که کارشناسی و بررسی هر پروژه قبل از هر تصمیم گیری بسیار مهم می باشد. شرکت سیویل دکور بخشی را به این موضوع اختصاص داده است. مشاوره های رایگان در بخش کفپوش اپوکسی با بررسی دقیق پروژه و در صورت نیاز بازدید به لحاظ اقتصادی و فنی اجرای این کفپوش را مورد بررسی و کارشناسی قرار می دهد.

این مشاوره ها شامل چه بخش هایی می باشد؟

بخش اول – دریافت اطلاعات اولیه پروژه:

در این بخش اطلاعات کلی در مورد نوع کاربری، بستر موجود،متراژ، شرایط پروژه و موارد اینچنینی از شما پرسیده می شود.

بخش دوم- آنالیز قیمت:

پس از دریافت اطلاعات فوق اقدام به محاسبه و آنالیز اولیه قیمت تمام شده ی کفپوش اپوکسی صورت می گیرد. قیمت تمام شده شامل مجموعه کلیه مواد مصرفی ، دستمزد اجرا و هزینه های جانبی همچون هزینه های حمل بار یا اسکان اکیپ در پروژه های خارج از تهران خواهد بود.

بخش سوم – بررسی پروژه بر اساس مسائل فنی و توجیه اقتصادی:

در این بخش با توجه به قیمت تمام شده کفپوش اپوکسی و شرایط پروژه ، به لحاظ فنی مناسب بودن یا نبودن آن برای پروژه ی مذکور مورد بررسی قرار می گیرد.

بخش چهارم – تعین نحوه ی  اجرا، زمان بندی و رنگ و ظاهر:

در صورتی که اجرای کفپوش اپوکسی مناسب تشخیص داده شود در این بخش جزییات آن مشخص می گردد. در مرحله ی اول جزییات اجرایی مشخص می شود. در بعضی پروژه ها نیاز به زمان بندی خاصی می باشد. در بعضی از پروژه ها کار باید بخش بخش انجام شود تا روال استفاده از فضا به طور کلی تعطیل نگردد. در مرحله ی دوم رنگ بندی و مشخصات ظاهری کفپوش اپوکسی با توجه به نیاز پروژه و تجهیزات مورد استفاده در آن مشخص می گردد.

بخش پنجم – توافقات نهایی

البته این مرحله جز بخش های مشاوره ای نیست و پس از اتمام مشاوره و بخش کارشناسی در صورتی که کارفرما تمایل به همکاری با این مجموعه را داشته باشد در مورد توافقات مالی و نحوه ی پرداخت هزینه های مربوط به کفپوش اپوکسی و موارد اینچنینی مذاکره می گردد.

شرکت آذین پوشش مانا با برند سیویل دکور یک مجموعه تخصصی در زمینه ی کفپوش های صنعتی و دکوراتیو آماده ی ارائه کلیه خدمات تخصصی در این زمینه به تمام نقاط ایران می باشد.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 68 میانگین: 5]